Hem › Yrken › Database Administrators › Dublin, CA
Database Administrators i Dublin, CA: H-1B-löner
39 anmälningar om arbetsvillkor för denna yrkeskategori med arbetsplats i Dublin, CA. Medianbaslön $123 913; mittenhalva $102 500–$151 050.
Ansökningar (LCAs)39
Medianlön$123 913
Mittenhalvan av löner$102 500–$151 050
10:e–90:e percentilen$96 574–$152 256
Per lönenivå
| Lönenivå | Medianlön |
|---|---|
| Nivå I (nybörjare) | $72 733 |
| Nivå II (kvalificerad) | $102 500 |
| Nivå III (erfaren) | $129 517 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $152 256 |
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Arbetsgivare
| Arbetsgivare | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Snowflake Inc. | 10 | $124 426 |
| Ernst & Young U.S. LLP | 5 | $126 800 |
| Compunnel Software Group, Inc | 4 | $102 500 |
| Astute Business Solution | 3 | — |
| Cornerstone OnDemand, Inc. | 2 | $151 403 |
| IT Devices Online Inc | 2 | — |
| Tera Cloudx Inc | 1 | — |
| Invitae Corporation | 1 | — |
| Sigma-Aldrich Corporation | 1 | $105 000 |
| Flexon Technologies Inc | 1 | $73 466 |
| Strategic IT Experts, Inc. | 1 | $101 000 |
| Compass Management Holdings, LLC | 1 | $152 256 |
| Sanjeev Sharma DDS. Inc. | 1 | $72 000 |
| RELX, Inc. | 1 | $124 236 |
| NTT Managed Services Americas, LLC | 1 | $134 608 |
| Syntax Systems USA, LP | 1 | $143 192 |
| Thinklabs LLC | 1 | $110 000 |
| Teradata U.S. Inc | 1 | $180 000 |
| Conglomerateit LLC | 1 | $111 176 |
Jobbtitlar
- Database Administrator4
- Cloud Support Engineer4
- Database Analyst4
- Senior Cloud Support Engineer3
- Banner Database Administrator3
- Staff Cloud Support Engineer2
- Data Engineer2
- Senior Data Engineer1
- Oracle Cloud ERP Financials Administrator1
- Principal DevOps Architect1
- Database Administrators - Kbgfjg224099-31
- Web Middleware Analyst1
- Database Engineer1
- Senior Data Engineer I1
- Database Administrators - KBGFJG179805-81
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).