Lönedata för H-1B

Hem › Yrken › Management Analysts › Spring, TX

Management Analysts i Spring, TX: H-1B-löner

46 anmälningar om arbetsvillkor för denna yrkeskategori med arbetsplats i Spring, TX. Medianbaslön $125 195; mittenhalva $103 626–$165 842.

Ansökningar (LCAs)46
Medianlön$125 195
Mittenhalvan av löner$103 626–$165 842
10:e–90:e percentilen$88 130–$206 000

Per lönenivå

LönenivåMedianlön
Nivå I (nybörjare)$64 842
Nivå II (kvalificerad)$90 000
Nivå III (erfaren)$107 006
Nivå IV (fullt kompetent)$129 917

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Arbetsgivare

ArbetsgivareLCAsMedianlön
HP Inc.11$125 195
Infosys Limited6$103 626
Ernst & Young U.S. LLP5$177 625
System Soft Technologies, LLC2$90 000
Altman Solon US, LP2$239 750
LTIMindtree Limited2$118 500
Deloitte & Touche LLP2$107 609
Mphasis Corporation2$92 092
Hewlett Packard Enterprise Company2$121 006
The Global Edge Consultants LLC2$190 000
HS Solutions Inc1$105 000
Accenture LLP1$159 000
INV Management Services, LLC1$88 000
Deloitte Consulting LLP1$232 800
Fuel Distributors Inc1$60 500
PCJ Universal LLC1—
Radhika Dental Consulting, LLC1—
Evonik Corporation1$172 685
Microsoft Corporation1$190 000
AlgebraIT LLC1$88 130

Jobbtitlar

H-1B-sponsorer i Spring, TX →

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).