Lönedata för H-1B

Hem › Yrken › Software Developers › El Paso, TX

Software Developers i El Paso, TX: H-1B-löner

61 anmälningar om arbetsvillkor för denna yrkeskategori med arbetsplats i El Paso, TX. Medianbaslön $100 596; mittenhalva $87 298–$135 612.

Ansökningar (LCAs)61
Medianlön$100 596
Mittenhalvan av löner$87 298–$135 612
10:e–90:e percentilen$71 282–$160 120

Per lönenivå

LönenivåMedianlön
Nivå I (nybörjare)$63 249
Nivå II (kvalificerad)$87 298
Nivå III (erfaren)$116 958
Nivå IV (fullt kompetent)$157 500

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Arbetsgivare

ArbetsgivareLCAsMedianlön
Gainwell Technologies LLC8$87 298
OWMN, Ltd.4$150 000
Tech Mahindra (americas), Inc3$71 282
Helen of Troy Nevada Corporation3$127 000
Oracle America, Inc.3$87 298
Upstart Network, Inc.2$157 700
FundMiner Inc.2$101 500
Acclence LLC2$110 760
NextRoll, Inc.2$170 520
GDN Infotech, Inc.2$83 741
NYSE Market (DE), Inc.1$157 500
HCL Global Systems Inc1$71 282
pixelByte, LLC1$87 818
athenahealth, Inc.1$131 450
Allscripts Healthcare, LLC1$93 329
DataRobot Inc.1$172 500
LTIMindtree Limited1$115 080
At&t Services, Inc.1$160 000
Dell Products L.P.1$152 286
Veradigm LLC1$96 129
Alamo Analytical Laboratories, LTD1$60 000
The University of Texas El Paso1$59 740
Foundation Medicine, Inc.1$150 682
Dematic Corp.1$95 400
Microsoft Corporation1$181 101
Nuba, LLC1$87 298
Elite Tech Info Inc1$87 298
Eficens Systems Inc1$87 300
Lakeshore Learning Materials, LLC1$155 000
SBase Technologies, Inc.1$87 298
Prod Design & Analysis, Inc.1$66 498
Hoike Networks, Inc.1$110 822
Motorola Solutions, Inc.1$128 898
Twilio, Inc.1$160 000
Texas A&M Transportation Institute1$102 252
Cisco Systems, Inc.1$137 000
ADP, Inc.1$113 480
FORTNA Systems Inc.1$128 285
Consulting Professionals LLC1$97 000
Tecaholic LLC1$96 970

Jobbtitlar

H-1B-sponsorer i El Paso, TX →

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).