Hem › Yrken › Software Developers › North Bethesda, MD
Software Developers i North Bethesda, MD: H-1B-löner
28 anmälningar om arbetsvillkor för denna yrkeskategori med arbetsplats i North Bethesda, MD. Medianbaslön $114 970; mittenhalva $110 240–$127 985.
Per lönenivå
| Lönenivå | Medianlön |
|---|---|
| Nivå I (nybörjare) | $97 971 |
| Nivå II (kvalificerad) | $114 484 |
| Nivå III (erfaren) | $139 589 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $175 500 |
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Arbetsgivare
| Arbetsgivare | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Compunnel Software Group, Inc | 3 | $126 100 |
| SPARK TEK Inc | 2 | $110 370 |
| Cloudsol Technologies, Inc | 2 | $112 133 |
| Arcean Solutions, LLC. | 2 | $166 280 |
| Tribis Inc | 2 | $112 620 |
| Tech-Lance Solutions, Inc. | 2 | $120 516 |
| United Solutions LLC | 2 | $107 500 |
| Qualcomm Technologies, Inc. | 1 | $133 640 |
| P3 Geeks Inc | 1 | $110 510 |
| Vsion Technologies, Inc. | 1 | $110 240 |
| Empro Systems LLC | 1 | $111 000 |
| Rocket Mortgage, LLC | 1 | $139 589 |
| Bright Software, Inc. | 1 | $200 000 |
| Elixir Lab USA Inc. | 1 | $140 000 |
| Horizon Systems, Inc. | 1 | $115 000 |
| Remote Tiger, Inc. | 1 | $88 442 |
| Concord USA, LLC | 1 | $88 442 |
| 3s Business Corporation | 1 | $122 710 |
| Dynamic ITSolutions Inc. | 1 | $122 699 |
| ZHP Services LLC | 1 | $126 090 |
Jobbtitlar
- Software Developer10
- Sr. DevOps Engineer2
- DevOps Engineer2
- Software Engineer2
- Staff Software Engineer1
- Software Applications Developer1
- Senior Records Management and Sharepoint Developer1
- Senior Software Engineer1
- Vice President of Engineering1
- Technical Architect1
- Full Stack Developer1
- Consultant1
- Peoplesoft Fscm Analyst1
- Sr. Software Engineer1
- Senior Application Developer1
H-1B-sponsorer i North Bethesda, MD →
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).