Hem › Yrken › Software Developers › Pontiac, MI
Software Developers i Pontiac, MI: H-1B-löner
364 anmälningar om arbetsvillkor för denna yrkeskategori med arbetsplats i Pontiac, MI. Medianbaslön $115 000; mittenhalva $101 275–$130 000.
Ansökningar (LCAs)364
Medianlön$115 000
Mittenhalvan av löner$101 275–$130 000
10:e–90:e percentilen$90 000–$145 000
Per lönenivå
| Lönenivå | Medianlön |
|---|---|
| Nivå I (nybörjare) | $89 100 |
| Nivå II (kvalificerad) | $110 000 |
| Nivå III (erfaren) | $120 640 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $145 000 |
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Arbetsgivare
| Arbetsgivare | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| United Wholesale Mortgage, LLC | 313 | $115 000 |
| General Motors | 10 | $132 500 |
| LHP Engineering Solutions LLC | 6 | $101 208 |
| Kevadiya Inc. | 5 | $87 400 |
| Interpro, Inc. | 4 | $110 958 |
| Coolsoft LLC | 4 | $101 400 |
| bluestone, LLC | 4 | — |
| Marvel Technologies, Inc. | 3 | $115 000 |
| Sanav Technologies LLC | 3 | $99 611 |
| Megan Soft, Inc. | 2 | $124 800 |
| Inteliroute Technologies LLC | 2 | $97 032 |
| HCL Global Systems Inc | 1 | $101 275 |
| American IT Solutions Inc. | 1 | $91 021 |
| BNS International Inc | 1 | $84 000 |
| blueStone Staffing Solutions | 1 | — |
| Singular Analysts Inc | 1 | $79 373 |
| Symplore Inc | 1 | $79 373 |
| Irdeto USA, Inc. | 1 | $97 032 |
| Akkodis, Inc. | 1 | $131 040 |
Jobbtitlar
- Software Developer94
- Senior Software Developer65
- Software Engineer13
- Software Developer III11
- UI Developer9
- Salesforce Developer8
- Data Platform Engineer8
- Front End Developer8
- DevOps Engineer7
- Application Architect7
- Cloud Engineer6
- Software Developer II6
- Solutions Architect5
- Site Reliability Engineer5
- Software Developer I5
H-1B-sponsorer i Pontiac, MI →
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).