Hem › Yrken › Supply Chain Managers › Fremont, CA
Supply Chain Managers i Fremont, CA: H-1B-löner
160 anmälningar om arbetsvillkor för denna yrkeskategori med arbetsplats i Fremont, CA. Medianbaslön $150 426; mittenhalva $124 137–$174 821.
Ansökningar (LCAs)160
Medianlön$150 426
Mittenhalvan av löner$124 137–$174 821
10:e–90:e percentilen$111 400–$199 568
Per lönenivå
| Lönenivå | Medianlön |
|---|---|
| Nivå I (nybörjare) | $117 850 |
| Nivå II (kvalificerad) | $120 000 |
| Nivå III (erfaren) | $165 120 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $186 414 |
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Arbetsgivare
| Arbetsgivare | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Tesla, Inc. | 94 | $147 374 |
| Meta Platforms, Inc | 26 | $185 000 |
| Lam Research Corporation | 17 | $135 096 |
| Weee! Inc. | 3 | $175 000 |
| Nextracker LLC | 2 | $166 365 |
| Yield Engineering Systems, Inc. | 2 | $103 438 |
| Velvet Tech Services, LLC | 2 | $185 000 |
| Pebble Mobility Inc. | 2 | $171 832 |
| Mattson Technology, Inc. | 1 | $115 000 |
| WNS Denali Sourcing Services, Inc. | 1 | $129 764 |
| Enovix Corporation | 1 | $156 000 |
| Serta Simmons Bedding, LLC | 1 | $161 001 |
| Diamond Foundry Inc | 1 | $240 000 |
| Tek Labs, Inc. | 1 | $91 520 |
| Pony.AI, Inc. | 1 | $97 700 |
| Nypit, Inc | 1 | $115 000 |
| Nextpower LLC | 1 | $150 426 |
| Zoox Inc. | 1 | $150 426 |
| Beyondsoft Consulting Inc. | 1 | $117 187 |
| Amazon.com Services LLC | 1 | $157 100 |
Jobbtitlar
- Supply Chain Manager10
- Sr Sourcing Engineer9
- Sourcing Engineer7
- Supply Chain Managers6
- Mgr. Materials5
- ISCE NPI Program Manager5
- Staff Sourcing Engineer5
- Sourcing Manager4
- Materials Planner4
- Infrastructure Materials Manager3
- Packaging Engineer3
- Technical Program Manager3
- Supply Operations Manager3
- Global Sourcing Manager2
- Senior Technical Program Manager2
H-1B-sponsorer i Fremont, CA →
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).