Hem › Jobbtitlar › IT Delivery Manager
IT Delivery Manager: H-1B-löner
43 anmälningar om arbetsvillkor använde titeln IT Delivery Manager. Medianbaslön $144 655; mittenhalva $115 938–$181 007.
Ansökningar (LCAs)43
Medianlön$144 655
Mittenhalvan av löner$115 938–$181 007
10:e–90:e percentilen$93 165–$197 918
Arbetsgivare
| Arbetsgivare | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Publix Super Markets, Inc. | 9 | $193 489 |
| Cyma Systems Inc | 4 | $148 043 |
| Iris Software, Inc | 3 | $178 000 |
| International Solutions Group, Inc. | 3 | — |
| Tech Rabbit Inc. | 2 | $128 000 |
| Mahaugha LLC | 2 | $71 958 |
| Voya Retirement Insurance and Annuity Company | 2 | $144 700 |
| Intellibee, Inc. | 2 | $122 314 |
| Royal Cyber Inc | 2 | $112 965 |
| Sapot Systems, Inc | 1 | $146 578 |
| BlueCloud Services, Inc. | 1 | $145 000 |
| Humac, Inc. | 1 | $75 816 |
| The Vanguard Group, Inc. | 1 | $140 000 |
| Staffbee Solutions Inc | 1 | $93 517 |
| menschForce LLC | 1 | $90 000 |
| Epitec, Inc. | 1 | $136 240 |
| Connect Media Networks, LLC | 1 | $102 274 |
| Lindt & Sprungli (North America) Inc. | 1 | $190 000 |
| UNUM Group | 1 | $131 165 |
| Tangensis Inc | 1 | $144 310 |
| Clarity Technology Partners, LLC | 1 | $145 600 |
| Aventiqo LLC. | 1 | $135 000 |
| Coforge Limited | 1 | $178 500 |
Per lönenivå
| Lönenivå | Medianlön |
|---|---|
| Nivå I (nybörjare) | $90 000 |
| Nivå II (kvalificerad) | $102 274 |
| Nivå III (erfaren) | $112 965 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $178 500 |
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 11 | $141 086 |
| FY2024 | 14 | $138 120 |
| FY2025 | 6 | $160 582 |
| FY2026 | 9 | $151 400 |
Städer
- Lakeland, FL9
- Detroit, MI4
- Edison, NJ3
- Herndon, VA3
- Wylie, TX2
- Maple Grove, MN2
- Naperville, IL2
- San Jose, CA1
- Peachtree City, GA1
- Dallas, TX1
- Union City, NJ1
- Valencia, CA1
- Rolling Meadows, IL1
- Garner, NC1
- Malvern, PA1
- Lewisville, TX1
- Memphis, TN1
- Canton, MI1
- Aurora, CO1
- Alpharetta, GA1
- Portland, ME1
- Plano, TX1
- New York, NY1
- Chicago, IL1
- Houston, TX1
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).