Hem › Jobbtitlar › Senior Technical Recruiter
Senior Technical Recruiter: H-1B-löner
43 anmälningar om arbetsvillkor använde titeln Senior Technical Recruiter. Medianbaslön $75 314; mittenhalva $65 000–$92 250.
Ansökningar (LCAs)43
Medianlön$75 314
Mittenhalvan av löner$65 000–$92 250
10:e–90:e percentilen$56 198–$134 182
Arbetsgivare
| Arbetsgivare | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Revotyx LLC | 6 | $65 000 |
| Tek Leaders Inc | 3 | $93 000 |
| SID Computer Group | 3 | $73 133 |
| Rose International, Inc | 2 | $80 320 |
| Automation Technologies LLC | 2 | $51 917 |
| Cyma Systems Inc | 2 | $67 550 |
| Stellar IT Solutions LLC | 2 | $106 142 |
| V-Soft Consulting Group, INC | 2 | $70 500 |
| VycerTech LLC | 2 | $62 500 |
| Ramp Business Corporation | 1 | $123 250 |
| Afresh Technologies, Inc. | 1 | $150 000 |
| Automaton, Inc. | 1 | $135 000 |
| Airbnb, Inc. | 1 | $125 000 |
| Nuro, Inc | 1 | $160 000 |
| Randstad Digital, LLC | 1 | $55 765 |
| Randstad Technologies, LLC | 1 | $55 765 |
| Hillview Consulting Solutions LLC | 1 | $125 000 |
| ChaiOne Inc. | 1 | $70 000 |
| Marlabs LLC | 1 | $82 600 |
| Verkada, Inc | 1 | $135 000 |
| Triune Infomatics Inc | 1 | $83 283 |
| Velltech LLC | 1 | $68 765 |
| Silicon Spectra, Inc. | 1 | $78 395 |
| Iris Software, Inc | 1 | $85 000 |
| Kforce Inc. | 1 | $55 682 |
| Bright Vision Technologies | 1 | $90 002 |
| Ryzen Solutions | 1 | $75 000 |
| Fireworks.ai, Inc. | 1 | $230 000 |
Per lönenivå
| Lönenivå | Medianlön |
|---|---|
| Nivå I (nybörjare) | $51 917 |
| Nivå II (kvalificerad) | $70 017 |
| Nivå III (erfaren) | $78 395 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $135 000 |
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 13 | $70 034 |
| FY2024 | 10 | $82 942 |
| FY2025 | 10 | $67 000 |
| FY2026 | 9 | $76 232 |
Städer
- Charlotte, NC6
- Jersey City, NJ5
- Austin, TX3
- San Ramon, CA2
- Prosper, TX2
- San Mateo, CA2
- Louisville, KY2
- South Plainfield, NJ2
- Plano, TX2
- New York, NY1
- Frisco, TX1
- San Francisco, CA1
- San Carlos, CA1
- Seattle, WA1
- Mountain View, CA1
- Manchester, CT1
- Pleasanton, CA1
- Houston, TX1
- Princeton, NJ1
- Piscataway, NJ1
- John's Creek, GA1
- Suite 320, CA1
- Jacksonville, FL1
- Edison, NJ1
- Tampa, FL1
- Bluffdale, UT1
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).