Etusivu › Työnantajat › Atlassian US, Inc. › Senior Software Engineer
Senior Software Engineer yrityksessä Atlassian US, Inc.: H-1B-palkat
98 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Senior Software Engineer yrityksessä Atlassian US, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $199 534; keskimmäinen puolikas $180 000–$200 500.
Hakemukset (LCA)98
Tarjotun palkan mediaani$199 534
Palkkojen keskiosa$180 000–$200 500
10.–90. persentiili$162 317–$230 000
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 11 | $186 728 |
| Tilikausi 2024 | 15 | $187 000 |
| Tilikausi 2025 | 39 | $199 534 |
| Tilikausi 2026 | 32 | $200 000 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $214 000–$254 000 Taso IV | Monroe, WA | 11.6.2026 | 1.8.2026 | Vahvistettu |
| $220 000–$260 000 Taso IV | Fremont, CA | 10.6.2026 | 30.11.2026 | Vahvistettu |
| $164 000–$204 000 Taso IV | Liberty Hill, TX | 14.5.2026 | 12.11.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso II | San Jose, CA | 13.5.2026 | 10.11.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso III | Bothell, WA | 8.5.2026 | 6.11.2026 | Vahvistettu |
| $227 000–$267 000 Taso III | Sunnyvale, CA | 5.5.2026 | 4.11.2026 | Vahvistettu |
| $190 000–$230 000 Taso III | San Francisco, CA | 10.3.2026 | 1.9.2026 | Vahvistettu |
| $226 138–$260 000 Taso III | San Francisco, CA | 10.3.2026 | 3.7.2026 | Vahvistettu |
| $180 000–$220 000 Taso IV | Georgetown, TX | 6.3.2026 | 16.7.2026 | Vahvistettu |
| $230 000–$270 000 Taso III | San Jose, CA | 6.3.2026 | 15.8.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso III | New York, NY | 6.3.2026 | 17.8.2026 | Vahvistettu |
| $230 000–$270 000 Taso III | Sunnyvale, CA | 23.2.2026 | 16.7.2026 | Vahvistettu |
| $160 000–$200 000 Taso III | Austin, TX | 13.2.2026 | 1.8.2026 | Vahvistettu |
| $240 000–$280 000 Taso III | Sunnyvale, CA | 6.2.2026 | 27.7.2026 | Vahvistettu |
| $240 000–$280 000 Taso III | Sunnyvale, CA | 6.2.2026 | 20.7.2026 | Vahvistettu |
| $240 000–$280 000 Taso III | Tracy, CA | 5.2.2026 | 16.7.2026 | Vahvistettu |
| $220 000–$260 000 Taso IV | Freemont, CA | 5.2.2026 | 6.7.2026 | Vahvistettu |
| $230 000–$270 000 Taso IV | Fremont, CA | 5.2.2026 | 5.8.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso III | San Francisco, CA | 2.2.2026 | 20.7.2026 | Vahvistettu |
| $190 000–$230 000 Taso IV | Austin, TX | 29.1.2026 | 27.7.2026 | Vahvistettu |
| $165 000–$205 000 Taso IV | Dripping Springs, TX | 29.1.2026 | 6.5.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso III | Pflugerville, TX | 29.1.2026 | 16.7.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso IV | Torrance, CA | 23.1.2026 | 16.3.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso III | Lynnwood, WA | 21.1.2026 | 31.1.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso III | Lynnwood, WA | 20.1.2026 | 2.3.2026 | Vahvistettu |
| $230 000–$270 000 Taso III | Pleasanton, CA | 14.1.2026 | 23.2.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso II | San Jose, CA | 15.12.2025 | 2.4.2026 | Vahvistettu |
| $214 000–$254 000 Taso IV | Murray, UT | 12.12.2025 | 20.1.2026 | Vahvistettu |
| $190 000–$230 000 Taso II | Mountain View, CA | 13.11.2025 | 28.3.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso II | Mountain View, CA | 13.11.2025 | 3.2.2026 | Vahvistettu |
| $190 000–$230 000 Taso III | Little Elm, TX | 4.11.2025 | 5.1.2026 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso II | Mountain View, CA | 30.9.2025 | 2.3.2026 | Vahvistettu |
| $227 000–$265 000 Taso III | Mountain View, CA | 23.9.2025 | 18.12.2025 | Vahvistettu |
| $230 000–$270 000 Taso II | Mountain View, CA | 26.8.2025 | 5.10.2025 | Vahvistettu |
| $190 000–$230 000 Taso II | San Francisco, CA | 25.8.2025 | 3.9.2025 | Vahvistettu |
| $187 741–$230 920 Taso II | Mountain View, CA | 22.8.2025 | 21.11.2025 | Vahvistettu |
| $230 000–$270 000 Taso III | New York, NY | 21.8.2025 | 16.9.2025 | Vahvistettu |
| $170 000–$210 000 Taso III | Austin, TX | 21.8.2025 | 10.9.2025 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso II | Mountain View, CA | 21.8.2025 | 21.1.2026 | Vahvistettu |
| $187 574–$249 090 Taso III | San Francisco, CA | 20.8.2025 | 1.1.2026 | Vahvistettu |
| $187 741–$250 700 Taso II | Mountain View, CA | 18.8.2025 | 16.12.2025 | Vahvistettu |
| $226 138–$260 058 Taso III | Mountain View, CA | 13.8.2025 | 19.12.2025 | Vahvistettu |
| $226 138–$293 250 Taso III | Mountain View, CA | 4.8.2025 | 15.9.2025 | Vahvistettu |
| $143 000–$183 000 Taso III | Elkhorn, NE | 30.7.2025 | 31.10.2025 | Vahvistettu |
| $187 741–$250 700 Taso II | Mountain View, CA | 22.7.2025 | 16.12.2025 | Vahvistettu |
| $153 255–$207 345 Taso II | Gilbert, AZ | 14.7.2025 | 21.11.2025 | Vahvistettu |
| $212 202–$253 000 Taso IV | Bellevue, WA | 14.7.2025 | 2.9.2025 | Vahvistettu |
| $200 000–$260 000 Taso IV | New York, NY | 1.7.2025 | 28.7.2025 | Vahvistettu |
| $199 534–$240 005 Taso III | Mountain View, CA | 24.6.2025 | 20.11.2025 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso IV | Bellevue, WA | 16.6.2025 | 4.8.2025 | Vahvistettu |
| $168 215–$227 585 Taso III | Acton, MA | 5.6.2025 | 14.11.2025 | Vahvistettu |
| $199 534–$248 515 Taso III | Mountain View, CA | 30.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $204 000–$276 000 Taso III | Federal Way, WA | 6.5.2025 | 15.6.2025 | Vahvistettu |
| $207 500–$257 500 Taso IV | Monterey, CA | 4.4.2025 | 23.9.2025 | Vahvistettu |
| $199 534–$267 260 Taso III | Mountain View, CA | 2.4.2025 | 19.8.2025 | Vahvistettu |
| $163 862–$208 955 Taso III | Bellevue, WA | 1.4.2025 | 17.9.2025 | Vahvistettu |
| $181 815–$245 985 Taso II | Marysville, WA | 1.4.2025 | 17.9.2025 | Vahvistettu |
| $169 915–$229 885 Taso II | Seattle, WA | 1.4.2025 | 24.9.2025 | Vahvistettu |
| $138 720–$187 680 Taso II | Seattle, WA | 1.4.2025 | 24.9.2025 | Vahvistettu |
| $138 635–$187 565 Taso III | Austin, TX | 1.4.2025 | 17.9.2025 | Vahvistettu |
| $199 534–$258 405 Taso III | Sunnyvale, CA | 1.4.2025 | 17.9.2025 | Vahvistettu |
| $178 500–$241 500 Taso III | Bellevue, WA | 20.3.2025 | 12.5.2025 | Vahvistettu |
| $199 534–$267 260 Taso III | Mountain View, CA | 11.3.2025 | 19.8.2025 | Vahvistettu |
| $199 534–$241 730 Taso III | Mountain View, CA | 4.3.2025 | 3.9.2025 | Vahvistettu |
| $200 000–$220 000 Taso III | Mountain View, CA | 4.3.2025 | 1.8.2025 | Vahvistettu |
| $151 937–$205 562 Taso III | Durham, NC | 4.3.2025 | 14.4.2025 | Vahvistettu |
| $144 840–$195 960 Taso III | Austin, TX | 10.1.2025 | 16.5.2025 | Vahvistettu |
| $200 500–$238 500 Taso III | Mountain View, CA | 20.11.2024 | 21.2.2025 | Vahvistettu |
| $200 000–$240 000 Taso III | Mountain View, CA | 19.11.2024 | 1.4.2025 | Vahvistettu |
| $204 000–$276 000 Taso III | Mountain View, CA | 14.10.2024 | 4.11.2024 | Vahvistettu |
| $172 931–$225 170 Taso II | Mountain View, CA | 11.10.2024 | 31.1.2025 | Vahvistettu |
| $200 000–$220 000 Taso III | Mountain View, CA | 12.8.2024 | 7.2.2025 | Vahvistettu |
| $199 534–$263 350 Taso III | Mountain View, CA | 15.7.2024 | 4.12.2024 | Vahvistettu |
| $172 931–$225 170 Taso II | Mountain View, CA | 12.7.2024 | 15.11.2024 | Vahvistettu |
| $191 000–$203 000 Taso IV | Sammamish, WA | 5.7.2024 | 23.7.2024 | Vahvistettu |
| $234 062–$269 790 Taso III | Mountain View, CA | 21.6.2024 | 29.7.2024 | Vahvistettu |
| $154 700–$209 300 Taso III | Prosper, TX | 29.4.2024 | 20.9.2024 | Vahvistettu |
| $234 062–$269 215 Taso III | Mountain View, CA | 18.3.2024 | 6.5.2024 | Vahvistettu |
| $170 000–$230 000 Taso III | Bellevue, WA | 26.2.2024 | 15.4.2024 | Vahvistettu |
| $157 250–$212 750 Taso III | Clarksburg, MD | 14.2.2024 | 1.4.2024 | Vahvistettu |
| $191 250–$258 750 Taso II | Mountain View, CA | 13.2.2024 | 25.3.2024 | Vahvistettu |
| $166 600–$225 400 Taso III | Seattle, WA | 1.2.2024 | 15.5.2024 | Vahvistettu |
| $184 662–$225 170 Taso II | Mountain View, CA | 18.1.2024 | 19.7.2024 | Vahvistettu |
| $195 500–$264 500 Taso II | Mountain View, CA | 5.1.2024 | 20.2.2024 | Vahvistettu |
| $187 000–$253 000 Taso II | Mountain View, CA | 9.11.2023 | 18.12.2023 | Vahvistettu |
| $170 000–$230 000 Taso III | Bothell, WA | 8.11.2023 | 11.12.2023 | Vahvistettu |
| $184 958–$250 274 Taso III | Dublin, CA | 28.7.2023 | 1.9.2023 | Vahvistettu |
| $184 662–$249 240 Taso II | Mountain View, CA | 21.7.2023 | 15.12.2023 | Vahvistettu |
| $191 462–$259 038 Taso III | Newark, CA | 14.7.2023 | 16.7.2023 | Vahvistettu |
| $186 728–$252 632 Taso III | Mountain View, CA | 13.4.2023 | 1.10.2023 | Vahvistettu |
| $186 728–$252 632 Taso III | Mountain View, CA | 10.4.2023 | 1.10.2023 | Peruutettu |
| $186 728–$252 632 Taso III | Mountain View, CA | 23.3.2023 | 16.9.2023 | Vahvistettu |
| $188 817–$255 459 Taso III | Mountain View, CA | 22.3.2023 | 1.4.2023 | Vahvistettu |
| $192 941–$256 266 Taso IV | Mountain View, CA | 3.3.2023 | 31.8.2023 | Vahvistettu |
| $192 941–$252 655 Taso IV | Mountain View, CA | 18.1.2023 | 6.7.2023 | Vahvistettu |
| $170 000–$230 000 Taso III | San Francisco, CA | 14.11.2022 | 19.12.2022 | Vahvistettu |
| $167 149–$221 950 Taso III | Mountain View, CA | 31.10.2022 | 21.11.2022 | Vahvistettu |
| $154 700–$209 300 Taso III | Acton, MA | 31.10.2022 | 5.12.2022 | Vahvistettu |
Senior Software Engineer kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä Atlassian US, Inc.
- Software Engineer$150 832
- Senior Data Engineer$187 741
- Senior Machine Learning Engineer$211 536
- Principal Engineer$221 591
- Principal Software Engineer$230 000
- Senior Engineer$183 354
- Backend Software Engineer$167 297
- Machine Learning Engineer$187 425
- Senior Data Scientist$178 500
- Senior Manager, Software Engineering$228 040
- Data Engineer$148 678
- Senior Backend Software Engineer$191 050
- Principal Data Scientist$203 550
- Full Stack Software Engineer$143 000
- Senior Support Engineer 2$103 210
- Senior Engineering Manager$245 445
- Principal Technical Program Manager$225 250
- Principal Data Engineer$259 250
- Senior Technical Program Manager$200 000
- Engineering Manager$192 278
- Senior Support Engineer 3$130 000
- Senior Site Reliability Engineer$170 000
- Senior Support Engineer 1$105 997
- Principal Backend Software Engineer$234 062
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).