Etusivu › Työnantajat › JPMorgan Chase & Co. › Associate, Applied AI ML Associate Sr
Associate, Applied AI ML Associate Sr yrityksessä JPMorgan Chase & Co.: H-1B-palkat
40 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Associate, Applied AI ML Associate Sr yrityksessä JPMorgan Chase & Co.. Tarjotun peruspalkan mediaani $166 700; keskimmäinen puolikas $152 710–$170 000.
Hakemukset (LCA)40
Tarjotun palkan mediaani$166 700
Palkkojen keskiosa$152 710–$170 000
10.–90. persentiili$131 930–$180 000
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 1 | $134 000 |
| Tilikausi 2024 | 4 | $148 000 |
| Tilikausi 2025 | 16 | $170 000 |
| Tilikausi 2026 | 19 | $166 700 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $164 629 | Palo Alto, CA | 15.5.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $155 200 | Jersey City, NJ | 5.5.2026 | 18.9.2026 | Vahvistettu |
| $166 700 | Palo Alto, CA | 30.4.2026 | 25.8.2026 | Vahvistettu |
| $175 000 Taso III | New York, NY | 21.4.2026 | 15.6.2026 | Vahvistettu |
| $173 400 Taso IV | New York, NY | 21.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso III | New York, NY | 15.4.2026 | 21.8.2026 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | Columbus, OH | 13.4.2026 | 19.9.2026 | Vahvistettu |
| $170 000 | Palo Alto, CA | 3.4.2026 | 15.9.2026 | Vahvistettu |
| $165 000 Taso II | Plano, TX | 2.4.2026 | 19.9.2026 | Vahvistettu |
| $169 100 Taso III | Plano, TX | 26.3.2026 | 15.9.2026 | Vahvistettu |
| $130 000 Taso III | Wilmington, DE | 20.3.2026 | 10.9.2026 | Vahvistettu |
| $166 700 | Palo Alto, CA | 11.3.2026 | 25.8.2026 | Vahvistettu |
| $130 000 Taso II | New York, NY | 11.3.2026 | 29.8.2026 | Vahvistettu |
| $175 000 Taso III | Seattle, WA | 5.3.2026 | 29.8.2026 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso III | New York, NY | 26.2.2026 | 21.8.2026 | Vahvistettu |
| $146 000 Taso II | New York, NY | 23.2.2026 | 14.8.2026 | Vahvistettu |
| $168 200 Taso III | Jersey City, NJ | 13.2.2026 | 13.8.2026 | Vahvistettu |
| $200 000 Taso III | Jersey City, NJ | 5.12.2025 | 5.1.2026 | Vahvistettu |
| $164 000 Taso III | New York, NY | 26.11.2025 | 26.5.2026 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso II | Jersey City, NJ | 3.6.2025 | 16.6.2025 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | New York, NY | 21.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | New York, NY | 12.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | New York, NY | 9.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $125 000 Taso II | Wilmington, DE | 7.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $125 000 Taso II | Wilmington, DE | 30.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $152 200 Taso IV | Plano, TX | 22.4.2025 | 16.10.2025 | Vahvistettu |
| $138 706 Taso II | Palo Alto, CA | 5.3.2025 | 22.8.2025 | Vahvistettu |
| $190 000 Taso III | New York, NY | 14.2.2025 | 20.2.2025 | Vahvistettu |
| $152 880 Taso III | Plano, TX | 13.2.2025 | 11.7.2025 | Vahvistettu |
| $155 000 Taso III | Plano, TX | 22.1.2025 | 10.3.2025 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | Columbus, OH | 20.12.2024 | 19.6.2025 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso III | Jersey City, NJ | 19.12.2024 | 21.1.2025 | Vahvistettu |
| $175 000 Taso IV | New York, NY | 4.12.2024 | 30.5.2025 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | Plano, TX | 12.11.2024 | 7.1.2025 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso II | Jersey City, NJ | 15.10.2024 | 21.10.2024 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso IV | Columbus, OH | 5.9.2024 | 4.3.2025 | Vahvistettu |
| $156 000 Taso III | Columbus, OH | 3.9.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $132 144 Taso III | New York, NY | 10.5.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $166 920 Taso IV | New York, NY | 13.10.2023 | 12.4.2024 | Vahvistettu |
| $134 000 Taso IV | Wilmington, DE | 9.11.2022 | 8.5.2023 | Vahvistettu |
Associate, Applied AI ML Associate Sr kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä JPMorgan Chase & Co.
- Vice President, Lead Software Engineer$160 000
- Associate, Software Engineer III$139 000
- Associate, Software Engineer$131 000
- Vice President, Software Engineer$160 000
- Vice President, Sr Lead Software Engineer$177 750
- Vice President, Sr Manager of Software Engineering$181 700
- Vice President, Software Engineering$153 300
- Software Engineer$130 000
- Vice President, Product Manager$159 500
- Vice President, Manager of Software Engineering$164 650
- Vice President, Applied AI ML Lead$182 000
- Associate, Software Engineering$126 000
- Associate$150 000
- Vice President, Quantitative Research$205 000
- Associate, Investment Banking$175 000
- Associate, Software Engineer II$121 500
- Associate, Quant Analytics$115 000
- Associate, Quant Analytics Associate Sr$125 000
- Vice President, Quant Modeling Lead$170 000
- Associate, Strategic Analytics$107 000
- Vice President, Data Scientist Lead$162 000
- Vice President, Lead Infrastructure Engineer$157 050
- Financial Analyst$108 723
- Vice President, Technology Support Lead$141 000
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).