Etusivu › Työnantajat › NIKE, Inc. › Senior Data Engineer
Senior Data Engineer yrityksessä NIKE, Inc.: H-1B-palkat
55 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Senior Data Engineer yrityksessä NIKE, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $150 689; keskimmäinen puolikas $146 350–$155 932.
Hakemukset (LCA)55
Tarjotun palkan mediaani$150 689
Palkkojen keskiosa$146 350–$155 932
10.–90. persentiili$140 800–$162 878
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 12 | $143 500 |
| Tilikausi 2024 | 21 | $152 884 |
| Tilikausi 2025 | 19 | $152 145 |
| Tilikausi 2026 | 3 | $150 648 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $150 648 | Beaverton, OR | 14.1.2026 | 4.7.2026 | Vahvistettu |
| $150 689 Taso IV | Argyle, TX | 18.11.2025 | 16.5.2026 | Vahvistettu |
| $146 835 Taso III | Mount Juliet, TN | 11.11.2025 | 5.5.2026 | Vahvistettu |
| $167 103 Taso IV | Hillsboro, OR | 28.8.2025 | 10.2.2026 | Vahvistettu |
| $149 247 Taso III | Beaverton, OR | 30.7.2025 | 24.10.2025 | Vahvistettu |
| $154 577 Taso IV | Beaverton, OR | 28.7.2025 | 27.10.2025 | Vahvistettu |
| $162 970 Taso IV | North Plains, OR | 19.6.2025 | 9.12.2025 | Vahvistettu |
| $162 740 Taso III | San Diego, CA | 1.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $164 440 Taso IV | Hillsboro, OR | 30.4.2025 | 6.10.2025 | Vahvistettu |
| $164 440 Taso IV | Hillsboro, OR | 30.4.2025 | 27.9.2025 | Vahvistettu |
| $149 247 Taso III | Portland, OR | 18.4.2025 | 14.10.2025 | Vahvistettu |
| $160 143 Taso IV | Beaverton, OR | 26.3.2025 | 25.8.2025 | Vahvistettu |
| $149 247 | Beaverton, OR | 27.1.2025 | 2.6.2025 | Vahvistettu |
| $150 393 | Portland, OR | 22.1.2025 | 6.7.2025 | Vahvistettu |
| $153 918 Taso III | Hillsboro, OR | 16.1.2025 | 12.5.2025 | Vahvistettu |
| $153 830 Taso III | Duluth, GA | 16.1.2025 | 23.6.2025 | Vahvistettu |
| $143 917 | Hillsboro, OR | 15.1.2025 | 1.7.2025 | Vahvistettu |
| $149 247 | Hillsboro, OR | 20.12.2024 | 1.1.2025 | Vahvistettu |
| $146 350 Taso III | Portland, OR | 27.11.2024 | 11.4.2025 | Vahvistettu |
| $142 088 | Beaverton, OR | 26.11.2024 | 11.2.2025 | Vahvistettu |
| $151 770 Taso III | Hillsboro, OR | 4.11.2024 | 13.4.2025 | Vahvistettu |
| $152 145 Taso IV | Ball Ground, GA | 23.10.2024 | 27.11.2024 | Vahvistettu |
| $150 689 | Portland, OR | 16.9.2024 | 24.2.2025 | Vahvistettu |
| $156 071 | Cornelius, OR | 9.9.2024 | 7.3.2025 | Vahvistettu |
| $150 689 Taso III | Portland, OR | 4.9.2024 | 21.2.2025 | Vahvistettu |
| $144 900 | Leander, TX | 3.9.2024 | 9.9.2024 | Vahvistettu |
| $146 350 Taso III | Beaverton, OR | 29.8.2024 | 28.2.2025 | Vahvistettu |
| $158 223 Taso IV | Beaverton, OR | 21.6.2024 | 20.12.2024 | Vahvistettu |
| $163 582 Taso IV | North Plains, OR | 3.6.2024 | 30.11.2024 | Vahvistettu |
| $158 344 Taso IV | Hillsboro, OR | 9.5.2024 | 14.10.2024 | Vahvistettu |
| $150 950 Taso IV | Hillsboro, OR | 9.5.2024 | 27.10.2024 | Vahvistettu |
| $132 615 Taso III | Hillsboro, OR | 8.5.2024 | 20.10.2024 | Vahvistettu |
| $151 420 Taso IV | Hillsboro, OR | 8.5.2024 | 1.11.2024 | Vahvistettu |
| $154 294 Taso IV | Portland, OR | 19.4.2024 | 19.10.2024 | Vahvistettu |
| $159 467 Taso IV | Portland, OR | 2.4.2024 | 13.9.2024 | Vahvistettu |
| $152 884 Taso IV | Beaverton, OR | 29.3.2024 | 17.9.2024 | Vahvistettu |
| $152 884 Taso IV | Beaverton, OR | 13.3.2024 | 12.9.2024 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso IV | Hillsboro, OR | 29.2.2024 | 28.8.2024 | Vahvistettu |
| $158 223 Taso IV | Beaverton, OR | 29.2.2024 | 28.8.2024 | Vahvistettu |
| $147 420 Taso IV | Hillsboro, OR | 21.2.2024 | 22.8.2024 | Vahvistettu |
| $170 826 Taso IV | Portland, OR | 21.2.2024 | 21.8.2024 | Vahvistettu |
| $155 792 Taso IV | Hillsboro, OR | 14.2.2024 | 8.8.2024 | Vahvistettu |
| $146 002 Taso IV | Portland, OR | 14.2.2024 | 8.8.2024 | Vahvistettu |
| $156 071 Taso IV | Portland, OR | 22.9.2023 | 19.3.2024 | Vahvistettu |
| $148 784 Taso IV | Beaverton, OR | 9.8.2023 | 29.1.2024 | Vahvistettu |
| $145 307 Taso III | Beaverton, OR | 19.7.2023 | 12.1.2024 | Vahvistettu |
| $142 000 Taso III | Beaverton, OR | 20.6.2023 | 4.7.2023 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso IV | Argyle, TX | 23.5.2023 | 5.6.2023 | Vahvistettu |
| $135 000 Taso III | Beaverton, OR | 19.4.2023 | 4.5.2023 | Vahvistettu |
| $152 000 Taso IV | Beaverton, OR | 12.4.2023 | 26.4.2023 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso IV | Cumming, GA | 21.3.2023 | 24.3.2023 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso IV | Beaverton, OR | 30.1.2023 | 10.2.2023 | Vahvistettu |
| $130 625 Taso III | Hillsboro, OR | 27.12.2022 | 7.3.2023 | Vahvistettu |
| $145 000 Taso IV | Beaverton, OR | 17.10.2022 | 27.10.2022 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso IV | Beaverton, OR | 4.10.2022 | 14.10.2022 | Vahvistettu |
Senior Data Engineer kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä NIKE, Inc.
- Software Engineer$157 685
- Lead Software Engineer$193 982
- Senior Software Engineer$155 000
- Software Engineer III$160 196
- Software Engineer II$166 261
- Lead Data Engineer$170 568
- Manager, Software Engineering$199 590
- Principal Software Engineer$217 428
- Senior Technical Product Manager$153 044
- Lead Product Manager$185 304
- Data Engineer$123 585
- Sr. Software Engineer$150 365
- Lead Technical Product Manager$180 744
- Senior Data Analytics Manager$142 642
- Lead Data Analytics Manager$163 425
- Lead Data Scientist$204 506
- Principal Solution Architect$226 308
- Senior Manager, Software Engineering$229 851
- Product Manager$156 750
- Manager, Data Engineering$179 212
- Director, Software Engineering$241 000
- Manager, Data Engineer$186 300
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).