Hem › Arbetsgivare › Cummins Inc. › Financial Analyst - Senior
Financial Analyst - Senior hos Cummins Inc.: H-1B-löner
29 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Financial Analyst - Senior hos Cummins Inc.. Medianbaslön $84 000; mittenhalva $80 000–$88 800.
Ansökningar (LCAs)29
Medianlön$84 000
Mittenhalvan av löner$80 000–$88 800
10:e–90:e percentilen$74 830–$98 039
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 7 | $80 000 |
| FY2024 | 9 | $84 000 |
| FY2025 | 6 | $89 723 |
| FY2026 | 7 | $85 654 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $83 762–$115 200 Nivå III | Columbus, IN | 21 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| $88 800–$133 200 Nivå III | Seymour, IN | 20 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| $95 909–$115 200 Nivå III | Brookhaven, GA | 13 maj 2026 | 1 nov. 2026 | Certifierad |
| $85 654–$115 200 Nivå III | Dallas, TX | 14 apr. 2026 | 20 apr. 2026 | Certifierad |
| $77 917–$115 200 Nivå II | Fridley, MN | 22 dec. 2025 | 19 juni 2026 | Certifierad |
| $88 800–$133 200 Nivå III | Seymour, IN | 4 dec. 2025 | 3 juni 2026 | Certifierad |
| $81 765–$115 200 Nivå III | Dallas, TX | 3 dec. 2025 | 2 juni 2026 | Certifierad |
| $88 800–$133 200 Nivå III | Indianapolis, IN | 3 sep. 2025 | 27 feb. 2026 | Certifierad |
| $108 077–$133 200 Nivå II | Indianapolis, IN | 14 juli 2025 | 9 jan. 2026 | Certifierad |
| $74 800–$112 200 Nivå II | Indianapolis, IN | 14 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $92 040–$133 200 Nivå II | Dallas, TX | 1 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $86 400–$129 600 Nivå II | Fridley, MN | 26 feb. 2025 | 23 aug. 2025 | Certifierad |
| $87 942–$129 600 Nivå II | Fridley, MN | 9 sep. 2024 | 8 mars 2025 | Certifierad |
| $106 558–$129 600 Nivå II | Indianapolis, IN | 28 aug. 2024 | 20 feb. 2025 | Certifierad |
| $106 933–$129 600 Nivå III | Galesburg, MI | 26 juli 2024 | 19 jan. 2025 | Certifierad |
| $90 646–$129 600 Nivå II | West Sacramento, CA | 10 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $81 702–$112 200 Nivå III | Indianapolis, IN | 10 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $84 000–$126 000 Nivå II | Columbus, IN | 21 feb. 2024 | 12 aug. 2024 | Certifierad |
| $84 000–$126 000 Nivå II | Columbus, IN | 3 okt. 2023 | 29 mars 2024 | Certifierad |
| $87 630–$126 000 Nivå II | Columbus, IN | 15 sep. 2023 | 23 okt. 2023 | Certifierad |
| $84 000–$126 000 Nivå II | Ladson, SC | 5 sep. 2023 | 2 mars 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $69 440–$104 160 Nivå II | Columbus, IN | 4 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $81 786–$104 160 Nivå II | Bloomfield, CT | 4 maj 2023 | 12 maj 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| $80 000–$120 000 Nivå II | Columbus, IN | 22 feb. 2023 | 24 aug. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| $80 000–$120 000 Nivå II | Dallas, TX | 3 feb. 2023 | 20 feb. 2023 | Certifierad |
| $80 558–$120 000 Nivå II | Columbus, IN | 2 feb. 2023 | 3 aug. 2023 | Certifierad |
| $80 000–$120 000 Nivå II | Seymour, IN | 24 jan. 2023 | 26 juli 2023 | Certifierad |
| $67 350–$104 160 Nivå II | Indianapolis, IN | 6 jan. 2023 | 16 juni 2023 | Certifierad |
| $74 838–$104 160 Nivå II | Nashville, TN | 21 juli 2022 | 27 juli 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
Andra jobb hos Cummins Inc.
- Electronic Systems Technical Specialist$99 286
- ES Product Specialist$96 304
- Electronic Systems Product Specialist$96 000
- Thermal and Fluid Systems Technical Specialist$96 304
- Product Engineering Specialist$92 230
- IT Analyst - Senior$95 680
- Manufacturing Engineer$80 654
- Combustion and Emissions Systems Technical Specialist$96 304
- Electronic Systems Product Engineer$83 658
- Software Engineer II$98 904
- Product Engineer$81 493
- Electronic Systems Engineer - Software$79 976
- Software Engineer III$112 000
- Thermal and Fluid Systems Engineer$83 450
- Software Engineer I$86 050
- Electronic Systems Engineer$81 493
- Corporate Strategy Manager$115 253
- CE Product Specialist$95 924
- Product Systems Validation Technical Specialist$96 304
- ES Technical Specialist$97 365
- Combustion and Emissions Systems Engineer$83 408
- Manufacturing Engineer - Senior$96 000
- Sourcing Specialist - Senior$92 019
- IT Technical Analyst Principal$108 459
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).