Hem › Arbetsgivare › Cummins Inc. › Manufacturing Engineer - Senior
Manufacturing Engineer - Senior hos Cummins Inc.: H-1B-löner
29 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Manufacturing Engineer - Senior hos Cummins Inc.. Medianbaslön $96 000; mittenhalva $88 040–$97 724.
Ansökningar (LCAs)29
Medianlön$96 000
Mittenhalvan av löner$88 040–$97 724
10:e–90:e percentilen$83 573–$103 921
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 4 | $85 172 |
| FY2024 | 10 | $94 010 |
| FY2025 | 8 | $96 227 |
| FY2026 | 6 | $100 622 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $97 600–$146 400 Nivå III | Whitakers, NC | 19 maj 2026 | 12 nov. 2026 | Certifierad |
| $114 171–$128 400 Nivå III | Henderson, CO | 23 apr. 2026 | 6 juli 2026 | Certifierad |
| $98 097–$128 400 | Henderson, CO | 19 jan. 2026 | 9 juli 2026 | Certifierad |
| $97 600–$146 400 Nivå III | Whitakers, NC | 7 jan. 2026 | 4 juli 2026 | Certifierad |
| $109 283–$146 400 Nivå III | Fridley, MN | 5 jan. 2026 | 4 juli 2026 | Certifierad |
| $103 147–$128 400 Nivå III | Bloomfield, CT | 26 sep. 2025 | 26 mars 2026 | Certifierad |
| $105 726–$146 400 Nivå III | Fridley, MN | 19 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $99 029–$128 400 Nivå II | Fridley, MN | 15 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $96 227–$127 200 | Dallas, TX | 15 apr. 2025 | 21 apr. 2025 | Certifierad |
| $101 379–$127 200 Nivå III | Whitakers, NC | 6 apr. 2025 | 28 apr. 2025 | Certifierad |
| $96 227–$127 200 | Tampa, FL | 27 mars 2025 | 3 apr. 2025 | Certifierad |
| $96 000–$144 000 Nivå III | Whitakers, NC | 20 mars 2025 | 17 sep. 2025 | Certifierad |
| $92 922–$144 000 | Arlington, TX | 14 jan. 2025 | 21 jan. 2025 | Certifierad |
| $92 922–$144 000 | Arlington, TX | 12 jan. 2025 | 13 jan. 2025 | Avslagen |
| $84 800–$127 200 Nivå II | Whitakers, NC | 14 juni 2024 | 26 juni 2024 | Certifierad |
| $84 800–$127 200 Nivå II | Ladson, SC | 4 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $84 800–$127 200 Nivå II | North Charleston, SC | 10 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $96 000–$144 000 Nivå II | Whitakers, NC | 21 feb. 2024 | 9 aug. 2024 | Certifierad |
| $96 000–$144 000 Nivå II | Whitakers, NC | 18 dec. 2023 | 14 juni 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $92 019–$126 000 Nivå II | Columbus, IN | 11 dec. 2023 | 8 juni 2024 | Certifierad |
| $96 000–$144 000 Nivå II | Whitakers, NC | 6 dec. 2023 | 22 dec. 2023 | Certifierad |
| $96 000–$144 000 Nivå II | Whitakers, NC | 28 nov. 2023 | 28 maj 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $84 000–$126 000 Nivå II | Whitakers, NC | 20 nov. 2023 | 17 maj 2024 | Certifierad |
| $96 000–$144 000 Nivå II | Columbus, IN | 2 nov. 2023 | 2 maj 2024 | Certifierad |
| $82 576–$120 000 Nivå II | Lakewood, NY | 2 aug. 2023 | 31 jan. 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $81 224–$120 000 Nivå II | Bloomfield, CT | 16 maj 2023 | 11 juli 2023 | Certifierad |
| $89 120–$133 680 Nivå II | Whitakers, NC | 3 maj 2023 | 24 okt. 2023 | Certifierad |
| $80 000–$120 000 Nivå II | Fridley, MN | 3 maj 2023 | 24 okt. 2023 | Certifierad |
| $89 120–$133 680 Nivå II | Fridley, MN | 12 dec. 2022 | 13 juni 2023 | Certifierad |
Andra jobb hos Cummins Inc.
- Electronic Systems Technical Specialist$99 286
- ES Product Specialist$96 304
- Electronic Systems Product Specialist$96 000
- Thermal and Fluid Systems Technical Specialist$96 304
- Product Engineering Specialist$92 230
- IT Analyst - Senior$95 680
- Manufacturing Engineer$80 654
- Combustion and Emissions Systems Technical Specialist$96 304
- Electronic Systems Product Engineer$83 658
- Software Engineer II$98 904
- Product Engineer$81 493
- Electronic Systems Engineer - Software$79 976
- Software Engineer III$112 000
- Thermal and Fluid Systems Engineer$83 450
- Software Engineer I$86 050
- Electronic Systems Engineer$81 493
- Corporate Strategy Manager$115 253
- CE Product Specialist$95 924
- Product Systems Validation Technical Specialist$96 304
- ES Technical Specialist$97 365
- Combustion and Emissions Systems Engineer$83 408
- Financial Analyst - Senior$84 000
- Sourcing Specialist - Senior$92 019
- IT Technical Analyst Principal$108 459
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).