Hem › Arbetsgivare › Tesla, Inc. › Associate Manager Manufacturing
Associate Manager Manufacturing hos Tesla, Inc.: H-1B-löner
7 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Associate Manager Manufacturing hos Tesla, Inc.. Medianbaslön $124 623; mittenhalva $117 040–$124 623.
Ansökningar (LCAs)7
Medianlön$124 623
Mittenhalvan av löner$117 040–$124 623
10:e–90:e percentilen$116 380–$126 774
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 2 | $123 850 |
| FY2024 | 2 | $116 380 |
| FY2025 | 3 | $124 623 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $124 623 | Buffalo, NY | 6 nov. 2024 | 6 jan. 2025 | Certifierad |
| $124 623 | Buffalo, NY | 6 nov. 2024 | 6 jan. 2025 | Certifierad |
| $124 623 | Austin, TX | 6 nov. 2024 | 6 jan. 2025 | Certifierad |
| $116 380 | Sun Valley, NV | 6 sep. 2024 | 18 jan. 2025 | Certifierad |
| $116 380 | Sparks, NV | 6 sep. 2024 | 18 jan. 2025 | Certifierad |
| $117 700 Nivå I | Buffalo, NY | 2 aug. 2023 | 14 aug. 2023 | Certifierad |
| $130 000 Nivå II | Fremont, CA | 6 jan. 2023 | 16 jan. 2023 | Certifierad |
Andra jobb hos Tesla, Inc.
- Mechanical Design Engineer$130 000
- Software Development Engineer$158 355
- Sr Software Development Engineer$180 013
- Process Engineer$106 700
- Manufacturing Engineer$125 000
- Manufacturing Equipment Engineer$114 911
- Staff Software Development Engineer$201 140
- Sourcing Engineer$124 145
- Sr. Manufacturing Engineer$139 646
- Staff Manufacturing Engineer$160 000
- Sr. Process Engineer$123 124
- Sr. Mechanical Design Engineer$150 000
- Senior Software Development Engineer$164 581
- Software Development Engineer - Eng$156 750
- QA Engineer$120 000
- Manufacturing Controls Dev Engineer$130 170
- Sr Software Development Engineer - Eng$180 000
- Sr Manufacturing Equipment Engineer$131 040
- Software Engineer$155 000
- Manufacturing Controls Engineer$127 876
- Staff Mechanical Design Engineer$173 000
- Test Engineer$135 734
- Data Engineer$140 000
- Technical Program Manager$132 250
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).