Hem › Arbetsgivare › VMware, Inc. › R&D Engineer Software 4
R&D Engineer Software 4 hos VMware, Inc.: H-1B-löner
78 anmälningar om arbetsvillkor för titeln R&D Engineer Software 4 hos VMware, Inc.. Medianbaslön $193 002; mittenhalva $181 431–$202 352.
Ansökningar (LCAs)78
Medianlön$193 002
Mittenhalvan av löner$181 431–$202 352
10:e–90:e percentilen$173 438–$219 000
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2024 | 78 | $193 002 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $197 300 | Palo Alto, CA | 12 juni 2024 | 10 aug. 2024 | Certifierad |
| $176 550 | Palo Alto, CA | 11 juni 2024 | 5 sep. 2024 | Certifierad |
| $200 064 | Palo Alto, CA | 30 maj 2024 | 18 aug. 2024 | Certifierad |
| $222 000 | Palo Alto, CA | 23 apr. 2024 | 27 sep. 2024 | Certifierad |
| $176 511 Nivå III | Burlington, MA | 12 apr. 2024 | 8 sep. 2024 | Certifierad |
| $188 300 Nivå IV | St. Paul, TX | 9 apr. 2024 | 10 sep. 2024 | Certifierad |
| $203 943 | Palo Alto, CA | 2 apr. 2024 | 9 sep. 2024 | Certifierad |
| $196 116 Nivå III | Bellevue, WA | 21 mars 2024 | 12 sep. 2024 | Certifierad |
| $188 500 Nivå III | Little Elm, TX | 20 mars 2024 | 5 aug. 2024 | Certifierad |
| $176 511 Nivå III | Burlington, MA | 20 mars 2024 | 8 sep. 2024 | Certifierad |
| $244 000 | Palo Alto, CA | 20 mars 2024 | 11 sep. 2024 | Certifierad |
| $202 852 | Palo Alto, CA | 20 mars 2024 | 6 juli 2024 | Certifierad |
| $200 850 | San Jose, CA | 15 mars 2024 | 24 aug. 2024 | Certifierad |
| $161 932 Nivå III | Prosper, TX | 15 mars 2024 | 3 sep. 2024 | Certifierad |
| $198 000 | Palo Alto, CA | 15 mars 2024 | 28 juni 2024 | Certifierad |
| $199 007 | Palo Alto, CA | 8 mars 2024 | 22 aug. 2024 | Certifierad |
| $154 070 Nivå III | Burlington, MA | 6 mars 2024 | 29 aug. 2024 | Certifierad |
| $171 237 | Palo Alto, CA | 6 mars 2024 | 3 sep. 2024 | Certifierad |
| $184 000 | Palo Alto, CA | 6 mars 2024 | 4 sep. 2024 | Certifierad |
| $210 775 | Palo Alto, CA | 27 feb. 2024 | 19 juli 2024 | Certifierad |
| $168 483 Nivå III | Broomfield, CO | 26 feb. 2024 | 24 aug. 2024 | Certifierad |
| $199 106 | Palo Alto, CA | 20 feb. 2024 | 20 juli 2024 | Certifierad |
| $179 545 Nivå IV | McKinney, TX | 13 feb. 2024 | 31 juli 2024 | Certifierad |
| $229 000 | Palo Alto, CA | 13 feb. 2024 | 31 juli 2024 | Certifierad |
| $179 040 Nivå III | Boston, MA | 13 feb. 2024 | 30 juli 2024 | Certifierad |
| $165 842 Nivå III | Dallas, TX | 13 feb. 2024 | 26 juli 2024 | Certifierad |
| $186 822 | Palo Alto, CA | 13 feb. 2024 | 25 juli 2024 | Certifierad |
| $210 000 | Palo Alto, CA | 13 feb. 2024 | 24 juli 2024 | Certifierad |
| $197 477 | Palo Alto, CA | 9 feb. 2024 | 8 aug. 2024 | Certifierad |
| $184 000 Nivå III | Burlington, MA | 1 feb. 2024 | 1 aug. 2024 | Certifierad |
| $186 929 | Palo Alto, CA | 1 feb. 2024 | 18 juli 2024 | Certifierad |
| $218 360 | Palo Alto, CA | 30 jan. 2024 | 17 juli 2024 | Certifierad |
| $200 000 | Palo Alto, CA | 30 jan. 2024 | 17 juli 2024 | Certifierad |
| $200 763 | Palo Alto, CA | 30 jan. 2024 | 12 juli 2024 | Certifierad |
| $197 585 | Bellevue, WA | 26 jan. 2024 | 25 juli 2024 | Certifierad |
| $168 007 Nivå III | Bellevue, WA | 23 jan. 2024 | 23 juli 2024 | Certifierad |
| $196 412 | Palo Alto, CA | 23 jan. 2024 | 21 juli 2024 | Certifierad |
| $224 000 | Palo Alto, CA | 19 jan. 2024 | 9 juni 2024 | Certifierad |
| $191 363 Nivå IV | Kirkland, WA | 19 jan. 2024 | 4 juni 2024 | Certifierad |
| $211 470 | Palo Alto, CA | 19 jan. 2024 | 16 juli 2024 | Certifierad |
| $176 223 Nivå III | Bellevue, WA | 18 jan. 2024 | 17 juli 2024 | Certifierad |
| $193 671 | Palo Alto, CA | 16 jan. 2024 | 18 juni 2024 | Certifierad |
| $192 417 | Palo Alto, CA | 16 jan. 2024 | 11 juni 2024 | Certifierad |
| $213 106 | Palo Alto, CA | 12 jan. 2024 | 11 juli 2024 | Certifierad |
| $180 134 | Palo Alto, CA | 12 jan. 2024 | 12 juli 2024 | Certifierad |
| $200 500 | Palo Alto, CA | 8 jan. 2024 | 27 juni 2024 | Certifierad |
| $181 349 | Palo Alto, CA | 5 jan. 2024 | 4 juli 2024 | Certifierad |
| $198 095 | Palo Alto, CA | 2 jan. 2024 | 21 juni 2024 | Certifierad |
| $193 155 | Palo Alto, CA | 29 dec. 2023 | 27 juni 2024 | Certifierad |
| $174 967 | Palo Alto, CA | 29 dec. 2023 | 21 juni 2024 | Certifierad |
| $192 000 | Palo Alto, CA | 28 dec. 2023 | 23 mars 2024 | Certifierad |
| $266 976 | Palo Alto, CA | 27 dec. 2023 | 21 juni 2024 | Certifierad |
| $216 168 | Palo Alto, CA | 27 dec. 2023 | 22 juni 2024 | Certifierad |
| $192 301 | Palo Alto, CA | 27 dec. 2023 | 25 apr. 2024 | Certifierad |
| $183 944 | Palo Alto, CA | 21 dec. 2023 | 19 juni 2024 | Certifierad |
| $173 513 Nivå III | Austin, TX | 20 dec. 2023 | 10 maj 2024 | Certifierad |
| $220 168 | Palo Alto, CA | 20 dec. 2023 | 19 juni 2024 | Certifierad |
| $208 035 | Palo Alto, CA | 20 dec. 2023 | 18 juni 2024 | Certifierad |
| $192 850 | Palo Alto, CA | 15 dec. 2023 | 13 juni 2024 | Certifierad |
| $195 320 | Palo Alto, CA | 15 dec. 2023 | 13 juni 2024 | Certifierad |
| $173 264 Nivå III | Austin, TX | 15 dec. 2023 | 14 juni 2024 | Certifierad |
| $177 863 Nivå III | Chesterfield, NJ | 15 dec. 2023 | 13 juni 2024 | Certifierad |
| $184 592 | Palo Alto, CA | 15 dec. 2023 | 13 juni 2024 | Certifierad |
| $169 487 | Palo Alto, CA | 13 dec. 2023 | 11 juni 2024 | Certifierad |
| $204 000 | Palo Alto, CA | 13 dec. 2023 | 11 juni 2024 | Certifierad |
| $205 337 | Palo Alto, CA | 13 dec. 2023 | 12 juni 2024 | Certifierad |
| $198 134 | Palo Alto, CA | 12 dec. 2023 | 11 juni 2024 | Certifierad |
| $227 887 | Palo Alto, CA | 12 dec. 2023 | 2 juni 2024 | Certifierad |
| $218 500 | Palo Alto, CA | 11 dec. 2023 | 7 juni 2024 | Certifierad |
| $185 280 | Palo Alto, CA | 11 dec. 2023 | 8 juni 2024 | Certifierad |
| $191 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 11 dec. 2023 | 7 juni 2024 | Certifierad |
| $185 400 Nivå III | Burlington, MA | 8 dec. 2023 | 7 juni 2024 | Certifierad |
| $184 390 | Palo Alto, CA | 7 dec. 2023 | 2 juni 2024 | Certifierad |
| $300 000 | Palo Alto, CA | 7 dec. 2023 | 5 juni 2024 | Certifierad |
| $181 043 Nivå IV | Highland Park, NJ | 7 dec. 2023 | 16 jan. 2024 | Certifierad |
| $186 455 | Palo Alto, CA | 7 dec. 2023 | 5 juni 2024 | Certifierad |
| $198 752 | Palo Alto, CA | 7 dec. 2023 | 6 juni 2024 | Certifierad |
| $181 676 Nivå IV | Missouri City, TX | 7 dec. 2023 | 9 maj 2024 | Certifierad |
R&D Engineer Software 4 hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos VMware, Inc.
- R&D Engineer Software$187 902
- Member of Technical Staff$150 000
- Senior Member of Technical Staff$188 002
- Staff Engineer$224 563
- R&D Engineer Software 5$223 752
- Member of Technical Staff 3$164 388
- R&D Engineer Software 3$162 946
- Sr. Member of Technical Staff$182 350
- Staff Engineer 1$224 000
- Member of Technical Staff III$155 742
- Staff Engineer 2$259 975
- Product Manager$159 000
- Client Services Consultant$150 914
- Engineering Manager$220 020
- Senior Software Engineer$193 034
- Senior Product Manager$190 800
- Technology Product Management$201 323
- Staff Engineer I$204 428
- Staff Engineer II$259 031
- Product Line Manager$218 053
- R&D Engineer Software 2$145 505
- Member of Technical Staff - Professional 3$169 740
- Member of Technical Staff 2$138 200
- Software Engineer$165 000
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).